Yeşildal: Alanya’nın sesi olacağım

CHP’nin geçen haftaki 38. Olağan Büyük Kurultayı'nda Parti Meclisi Üyesi seçilen Şengül Yeşildal, ilçe teşkilatında partililer ile bir araya geldi. Gururlu ve mutlu olduklarını ifade eden Yeşildal, “Ankara’ya gidince Alanya’nın, Antalya’nın sesi olacağım” dedi.

Yeşildal: Alanya’nın sesi olacağım

CHP’nin geçen haftaki kurultayında Parti Meclisi (PM) Üyesi seçilen Şengül Yeşildal, Alanya İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen yönetim kurulu toplantısına katıldı. Toplantı öncesi CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir ile açıklama yapan Yeşildal, gururlu ve mutlu olduklarını söyledi. Yeşildal, “Zor bir süreçten geçtik. Öncelikle bu süreci anlatmak isterim. Ben il kongresinde kaybeden tarafın listesindeydim. Kazanan tarafın listesi kotaya uymadığı gerekçesiyle tüzüğün bana verdiği hak ile ben buna itiraz ettim. İtirazım Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu tarafından olumlu karşılandı. Sonra en az oyu alan arkadaşım düştü. Onlar Yüksek Seçim Kurulu’na itiraz etti. Onların itirazı reddedildi. Böylece kurultay delegeliğim gerçekleşti. Sonra hep birlikte kurultay delegesi arkadaşlarımla CHP önceki Dönem Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanına gittik. Orada bütün arkadaşlarım imza verdi. Ben imza vermeyeceğimi söyledim. Kandemir de bana destek verdi. ‘Yeşildal’a baskı yapılmasın’ dedi. Ben imzayı vermeyen tek delegeydim. Ben gittim, değişime imza verdim. Zor bir süreçti. Başardık, güzel oldu. Çok güzel bir kurultay geçirdik. Burası benim ata ocağım. Birçoğunuz benim kardeşim. Ben sizlerin ablasıyım. Her zaman telefonum 7/24 açık. Ben Ankara’ya gidince Alanya’nın, Antalya’nın sesi olacağım. Alanya, Antalya, ülkemiz adına mücadelemiz daha güçlü olarak bundan sonra devam edecek. Demokrasi eğer ki halkın sesini dinlerse, halkla beraber hareke edersek, halkın duygularına tercüman olursak, halkın sorunlarına çare olursak iktidar oluruz. Ne görev alacağımı bilmiyorum. Cuma veya cumartesi günü bizim toplantımız olacak. Hep birlikteyiz. Sizler benim ailemsiniz” diye konuştu.
Yeşildal, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e aday olması için imza attığı kalemi partisinin gençlik kolları başkanı Ali Utku Gülen’e hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER