Yılmaz Bağışlar’dan yabancı dil tabelaya tepki!

Alanya Belediyesi’nin Bağımsız Meclis Üyesi Yılmaz Bağışlar yabancı sözcüklerle donatılmış bir işletmenin tabelasının fotoğrafını paylaşarak, “Burası, herkesin TC Anayasası ile hak ve hürriyetleri belirlenen, laik, sosyal ve demokrat Türkiye Cumhuriyeti'dir. Dilimiz de Türkçe’dir" diyerek tepki gösterdi.

Yılmaz Bağışlar’dan yabancı dil tabelaya tepki!

Alanya Belediye Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Yılmaz Bağışlar, sosyal medya hesabından Mahmutlar Mahallesi'nde yabancı dilde tabela asan bir işletmenin fotoğrafını paylaşarak tepki gösterdi. Bağışlar, "Sadece Mahmutlar'da değil, Alanya'mızın ilçe sınırları dahilinde almış olduğumuz belediye meclis kararı gereği, İlan ve Reklam Yönetmeliği'mize göre yanlış uygulamadır ve kanuna aykırıdır. Burası, herkesin TC Anayasası ile hâk ve hürriyetleri belirlenen, laik, sosyal ve demokrat Türkiye Cumhuriyeti'dir. Dilimiz de Türkçe'dir. Paylaşım yaptığım tabela da hafta içinde değiştirilecektir. Birim amirlerimize teşekkür ediyoruz" dedi. 


“YÖNETMELİĞE UYGUN HALE GETİRİLECEK”
Konuyu Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e ve zabıta ekiplerine ileten Bağışlar, bahse konu yabancı dilde tabela asmış işletmelere belediye ekiplerince gerekli uyarılarının yapıldığını belirterek, en kısa süre içerisinde Alanya Belediye Meclis kararı gereği, İlan ve Reklam Yönetmeliği'ne uygun hale getirileceğini aktardı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2023, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER