Yücel, "Alanya’sı için Kuvâ-yi Alaiye ruhu ve inancıyla yeniden adayım"

MHP tarafından önceki gün belediye başkan adaylığı resmen açıklanan Başkan Yücel, ikinci kez açıklama yaptı. Başkan Yücel, “Türkiye Yüzyılı’nın güçlü Alanya’sı için Kuvâ-yi Alaiye ruhu ve inancıyla yeniden adayım” dedi.

Yücel, "Alanya’sı için Kuvâ-yi Alaiye ruhu ve inancıyla yeniden adayım"

MHP, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde Alanya Belediye Başkanı olarak Adem Murat Yücel’in adaylığını resmen açıklamıştı. Adaylığının resmen duyurulmasının ardından ikinci kez açıklama yapan Başkan Yücel, 
“Kıymetli hemşehrilerim, bundan 10 yıl önce ilk kez Alanya Belediye Başkanlığı için aday olduğumda ömrü boyunca burada yaşamış, buradan ekmek yemiş, burada çoluk çocuğa karışmış genç ama tecrübeli bir kardeşinizdim. 10 yıllık Kestel, 10 yıllık Alanya toplam 20 yıllık Belediye Başkanlığımda, Alanya’mızın ve Alanyalıların gerçek potansiyelini, gücünü, defalarca tecrübe ettim. Ancak aynı şekilde, kentimizin hak ettiği seviyeye ulaşmasının önündeki temel engelleri de daha o yıllarda tespit etme fırsatım oldu. Değerli hemşehrilerim, Alanya’nın önündeki en büyük engel, ortak bir hedef belirleyip, birlik ve beraberlik içinde o hedefe yürüme iradesine sahip olamamamızdır. İhtiyacımız olan tarihte eşi benzeri sadece bir kez görülmüş bir ruhu Alanya’mız için yeniden tesis etmek, kentimizde yaşayan herkesin birlik ve beraberlik ruhu ve inancıyla, Alanya’yı dünyanın imrenerek izleyeceği bir kent haline dönüştürebilmektir. Cumhuriyetimizin 100. yılında ve yeni Türkiye Yüzyılı’nın ilk adımında, kurtuluşu, kuruluşu ve O’nu 100. yılına dimdik ayakta eriştiren Kuvâ-yi milliye ruhunu kendimize örnek almanın, birlik olmanın, omuz omuza hedeflerimize yürümenin tam zamanıdır. İşte bu yüzden  Türkiye Yüzyılı’nın güçlü Alanya’sı için Kuvâ-yi Alaiye  ruhu ve inancıyla yeniden adayım. Yaşasın Kuvâ-yi Alaiye ruhuyla daha güçlü Alanya” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER