Aytemiz Alanyaspor'da Farioli dönemi

Aytemiz Alanyaspor, Bülent Korkmaz’dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna İtalyan teknik adam Francesco Farioli’yi getirdi. İtalyan teknik adam 2.5 yıllık sözleşmeye imza attı.

Aytemiz Alanyaspor'da Farioli dönemi

Süper Lig’in ilk yarısının sona ermesinin ardından dün Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayıran Aytemiz Alanyaspor daha önce kulüpte Çağdaş Atan’ın da yardımcılığını yapan Italyan teknik adam Francesco Farioli ile 2.5 yıllık sözleşme imzaladı.

“Kendisi inandığımız bir hoca”

Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza törenin de konuşan Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu,” Sezon başından bu yana birlikte çalıştığımız Bülent Korkmaz hocamızla karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Bülent hocamıza ve ekibine, Aytemiz Alanyaspor'umuza vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Yeni hocamız Francesco Farioli bildiğiniz gibi geçen sezon ekibimizde yer almaktaydı. Daha sonra Fatih Karagümrük'e teknik direktör olarak gitmişti. Oradan da geçtiğimiz zamanlarda ayrılmıştı. Biz de Francesco hocamızla yolumuza devam etme kararı aldık. Kendisi bildiğimiz ve inandığımız bir hocamız. Kulübümüze faydalı olacağına da inanıyoruz. Aytemiz Alanyaspor'umuzun daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalar yapacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

“Eve döndüğüm için çok mutluyum”

Teknik Direktör Francesco Farioli ise, "Eve döndüğümden dolayı çok mutluyum. Burada olmak benim için büyük bir şeref. Başkanımızla çok iyi bir diyalogumuz var. Beni her zaman destekledi. Bir gün tekrar buluşacağımızı ben giderken de konuşmuştuk. Beni tekrar buraya getirdiği için kendisine çok teşekkür ediyorum. Aytemiz Alanyaspor'u hak ettiği yerlere taşımayı hedefliyoruz. Bana bu fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Teknik Direktör Francesco Farioali’nin ekibi şöyle:

Daniele Cavalletto ve Felipe Sanchez Mateos (Yardımcı Antrenör)

Jarkko Antero Tuomisto (Kaleci Antrenörü)

Francisco Nogales (Bireysel Performans Antrenörü)

Osman Nuri Kul (Analiz)

Giovanni Melchiorre ve Ali Can Sümbül (Kondisyoner)

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER