Twitter, gönderi birleştirme hizmeti Threader’ı satın aldı

Zincir gönderileri birleştirerek tek bir makale şeklinde okumaya imkân tanıyan Threader uygulaması Twitter tarafından satın alındı. Ekip Twitter Blue bölümüne katıldı.

Twitter, gönderi birleştirme hizmeti Threader’ı satın aldı

Twitter’ın fazla kelime içeren gönderiler için seri Tweet şeklinde zincir paylaşım yapılmasına imkân tanımasının ardından, bunları bir makale gibi birleştiren uygulamalar popüler olmuştu. Bu hizmeti şimdi Twitter da sunuyor. 

Threader nedir?

Twitter Blue ücretli abonelik kapsamında kullanıcılara gönderileri birleştirerek tek bir makale gibi okuma hizmeti sunuluyor. Bu hizmet popüler Threader uygulamasının kurucusu Marie Denis ile birlikte hazırlanmıştı.  Twitter şimdi geliştirici ekibi tamamen satın aldığını duyurdu. Threader ekibi ve Marie Denis firmanın Longform adındaki gönderi okuma deneyimini iyileştirme bölümüne katılacak. Uygulama ise 15 Aralık itibariyle kapanacak.  Longform bölümü Twitter Blue için okuma deneyimini iyileştirecek çözümler hazırlıyor. Gelecek dönemde gönderi okuma ile ilgili daha fazla yeniliğin Twitter Blue abonelerine sunulması bekleniyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER