Twitter, takipçi kaldırma özelliğini kullanıma sundu

Popüler sosyal medya platformu Twitter, geçtiğimiz ay test ettiği takipçileri engellemek zorunda kalmadan çıkarma özelliğini web kullanıcıları için kullanıma sunduğunu duyurdu.

Twitter, takipçi kaldırma özelliğini kullanıma sundu

Popüler sosyal medya platformu Twitter, uzun zamandır beklenen bir özelliğini kullanıma sunmaya başladığını açıkladı.

Açıklamalara göre artık kullanıcıları  takipçi listenizden çıkarabileceksiniz. Bu yeni özellik şu an için yalnızca web kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor; ancak yakın zamanda mobil uygulamaya da gelmesi bekleniyor. 

Twitter’da neden olmadığı uzun zamandır merak edilen bu özellik geçtiğimiz ay test edilmeye başlanmıştı. Bu yeni güvenlik özelliği sayesinde birisini engellemek zorunda kalmadan onları takipçileriniz arasından çıkarabileceksiniz. 

Bu, kullanıcılar için önemli bir durum çünkü engellediğiniz insanlar profilinize girdiğinde onları engellediğinizi görebiliyor ve bunun sonucunda sorunlar oluşabiliyor. 

Özellikten yararlanmanız için Twitter’ın web sürümünü kullanmanız gerekiyor. Profilinize gidip takipçiler kısmına tıklamanız, daha sonra da çıkarmak istediğiniz kullanıcının yanında bulunan üç noktaya tıklayıp oradan “Bu takipçiyi kaldır”ı seçmeniz gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER