Rusya'da sert İniş yapan yolcu uçağında 4 ölü

Antalya'dan kalkış yapan ve Rusya’nın doğusundaki Vladivostok’a giden yolcu uçağının acil iniş yapması sonucu 4 kişi hayatını kaybetti.

Rusya'da sert İniş yapan yolcu uçağında 4 ölü

Rusya'da 16 kişiyi taşıyan ve Rusya'nın doğusunda Vladivostok’a gitmekte olan Boeing yolcu uçağı Sibirya’nın Krasnoyarsk kentindeki havaalanında motorların alev alması sonucu sert iniş yaptı. Antalya'dan kalkan yolcu uçağında ölü sayısı artıyor ve bilanço netleşiyor. 

Rus haber ajansı Interfax'ın aktardığı habere göre Boeing yolcu uçağı Sibirya’nın Krasnoyarsk kenti üzerindeyken acil iniş yaptı. 

4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Sibirya Bölge Ulaştırma Savcılığı tarafından kaza sonrası yapılan açıklamanın ardından, 2’si mürettebat ve 2’si yolcu olmak üzere toplam 4 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Yolcu uçağında 1 kişinin ise ağır yaralı olarak hastanede tedavi gördüğü duyuruldu. 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI 

Olay yerinde gerçekleştirilen arama kurtarma çalışmalarına ait görüntüler sosyal medyada yer aldı. Paylaşılan görüntülerde Rus yolcu uçağının gövdesinin parçalandığı ve ekiplerin yolcuları uçaktan çıkarmaya çalıştığı görüldü.

DAHA ÖNCE YAŞANMIŞTI

Daha önce benzer bir olay Rusya'da İrkutsk kentinde 2 pilot dahil olmak üzere toplam 16 kişiyi taşıyan L-410 tipi yolcu uçağının motoru havadayken alev almıştı ve uçak ormanlık alana sert iniş yapmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER