Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı açıkladı: Ödemeler başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı önemli açıklamalarda bulundu. Bakan, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için evde bakım yardımı ödemelerine bugün başlanacağı müjdesini verdi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı açıkladı: Ödemeler başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, önemli açıklamalarda bulundu. Bakan, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için 968 milyon TL evde bakım yardımı ödemelerine bugün başlanacağı müjdesini verdi.

BAKIMA İHTİYACI OLAN VATANDAŞLARIMIZ VE AİLELERİ ÖNCELİĞİMİZDİR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaptığı açıklamada engelli vatandaşlarımıza yönelik politikalarımızı aile odaklı sosyal hizmet vizyonu ile gerçekleştirdiklerini belirterek 'Evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz. Bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin aileleri yanında desteklenmelerinin öncelikli hedeflerimizden biridir. Engelli vatandaşlarımıza yönelik politikalarımızı aile odaklı sosyal hizmet vizyonumuz doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz” dedi.

BAKAN DERYA YANIK: ÖDEMELERE BAŞLIYORUZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıklamasını ‘Evde bakım yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık 1797 lira 97 kuruş ödeme yapılmıştı. Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için toplam 968 milyon TL Evde Bakım Yardımı Ödemelerine bugün başlıyoruz. Ödemeler 20 Eylül’e kadar tamamlanacak. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

AYLIĞI YATAN İLLER LİSTESİ

Engelli, evde bakım ve 65 yaş aylığı yatan illerin listesi şu şekilde; Tokat, Hatay, Afyonkarahisar, Bolu, Aksaray, Osmaniye,  Sakarya, Antalya, Kahramanmaraş, Kocaeli, Balıkesir, İstanbul, Samsun, Bilecik, Manisa,  Denizli, Uşak, Ordu, Iğdır, Konya, Sivas, Ankara, Adıyaman, Mersin, Bursa, İzmir, Adana, Tekirdağ.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER