Ahmet Top: “CHP Alanya uyuyor”

Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top, mahallesindeki 2 güzergah için şubat ayında UKOME’den karar geçmesine rağmen 7 aydır 4 adet otobüs gönderilmemesine isyan etti.

Ahmet Top: “CHP Alanya uyuyor”

Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten acilen 50’şer kişilik 10 adet resmi plakalı otobüs talep etti. Muhtar Top, Mahmutlar şehir için 24 ve 26 kilometrelik 2 güzergahı şubat ayında Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nden (UKOME) geçirttim ama 7 aydır Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Alanya Birimi sorumluları ve CHP İlçe Teşkilatı mahalleye 2 güzergaha 2 otobüsü veremedi. Halk bunu bekliyor. Okullar açıldı. Şubat’ta UKOME’den geçen haklar niçin halka sunulmuyor? Halk dört gözle Mahmutlar Sinanpaşa Caddesi, Sarıhasanlı Caddesi, Küvez, Recepli, Kılıçaslan, Fevzi Çakmak, Yangılı, cezaevi ve Gözüçüklü mahallesinden dönecek 2 tane güzergah ile 2’şerden 4 otobüsü mümkünse hemen bekliyorum” dedi.

“CHP İLÇE TEŞKİLATI UYUYOR”

CHP İlçe Teşkilatı’nın uyuduğunu ve yapılan hiçbir hizmet olmadığını vurgulayan Top, “3 yıl oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Mahmutlar’da otobüsleri havuz sistemine soktu. Otobüslerimiz çalışıyor. Bunun için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum. Yapılan başka bir iş yok. Kreş gelmedi. Şehir içi ulaşım başlamadı. CHP İlçe Teşkilatı uyuyor, yatıyor. CHP’den büyükşehir belediyesi 3 buçuk yıl önce kazanıldı. Mahmutlar’da ulaşım haricinde hiçbir hizmet görmedik. Ulaşımda şubatta UKOME’de kazandığımız hakkımız yerine getirilmedi. 4 otobüsü hizmete sokamadılar. Antalya’nın 19 ilçesi var. Alanya’da ve Mahmutlar’da resmi plakalı ulaşım yok? Ben Mahmutlar-Alanya hattında resmi plakalı 50’şer kişilik otobüsler istiyorum. Böcek, resmi plakalı 10 otobüs göndersin. Bu otobüsler çalışsın. Çünkü insanlar dini bayramlarda bedava taşınacak ama bizim resmi plakalı aracımız yok. Neden yok?” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER