Alanya'da KYK yurt kapasitesi yüzde 100 arttı

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı Alanya'daki öğrenci yurt kapasitesinin yüzde yüz artığını müjdeledi. Gelecek yıl yapılıp hizmete girecek yeni yurt binası ile birlikte bu artışın devam edeceğini söyleyen Rektör Kalan, desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerini iletti.

Alanya'da KYK yurt kapasitesi yüzde 100 arttı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ile beraberindeki heyet ALKÜ Kestel Yerleşkesi'nde çevre ve altyapı düzenlemelerini inceledi.  Heyet, 2022-2023 öğretim yılında hizmete girecek olan 2000 kişilik Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne (KYK) ait yurt inşaatı gezerek son durum hakkında bilgi aldı.
YENİ YURT ALANI İÇİN YER TAHSİSİ YAPILDI
2022-2023 Öğretim Yılında hizmete girmesiyle ALKÜ'lü öğrencilerin konaklama sorununu en aza indirilmesi için büyük bir özveriyle çalıştıklarını ifade eden ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, "Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yavuz Gürhan ve kurum müdürlerimizle KYK yurdunda inceleme yapmak için bir araya geldik. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı öğrenci yurdumuz hizmete girmek için gün sayıyor. Şu an da çevre ve altyapı çalışmaları devam ediyor. 2000 kişilik bu yurt hizmete girmesiyle Alanya'daki yurt kapasitesi yüzde yüz artmış olacak. Yaklaşık 4000 öğrencinin faydalanacağı KYK yurtlarının yanı sıra apart otelleri de devreye alarak, öğrencilerimizin konforlu ve huzurlu bir şekilde eğitim hayatlarını sürdürmeleri için "Akademik Yıl" başlamadan son hazırlıklarımızı ivedi olarak yapıyoruz. Şunu da belirtmek isterim ki, yine Kestel Yerleşkemiz içerisine gelecek yıl yapılacak yurt binası için 15 dönüm yer tahsisi yapıldı. Burada yapılacak yurt binasıyla birlikte öğrencilerimiz daha da rahat edecek. Öte yandan ALKÜ yönetimi olarak KYK Genel Müdürlüğü ile de görüşmelerimiz kapsamında Cikcilli Yerleşkesinde de 2000 kişilik yurt için mutabakata vardık. Üniversite olarak öğrencilerimizin konaklama ihtiyacı için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ayrıca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yavuz Gürhan bilakis çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER