ALKÜ yeni sağlık merkezine kavuşuyor

ALKÜ Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi için protokol imzalandı. En kısa sürede tamamlanacak olan binada hasta kabul ve bekleme alanı 6 adet doktor muayene odası, hasta gözlem odası, kan alma ve aşı odası, laboratuvar yer alacak.

ALKÜ yeni sağlık merkezine kavuşuyor

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan Kestel Yerleşkesi’ne yeni sağlık merkezi yaptırılması için düğmeye bastı. Rektörlük Senato Toplantı Salonu’nda düzenlenen Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi protokol törenine, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Apaydın Tem Hediyelik Eşya Emlak İnşaat Gıda Turizm ve Ticaret Limited Şirketi Başkanı Hayırsever Mustafa Apaydın, kardeşleri Tuncer Apaydın ve Engin Apaydın katıldı.  İmzalanan protokolle, toplam inşaat alanı 798 metrekareden oluşan 2 katlı sağlık merkezi öğrenciler, idari ve akademik personelin yanı sıra yerli ve yabancı tüm vatandaşlara da hizmet verebilecek.
ÖĞRENCİ VE PERSONEL ÜCRETSİZ FAYDALANACAK
Hayırsever Mustafa Apaydın’ın bağışı ile ALKÜ’nün modern bir sağlık merkezine sahip olacağını belirten Rektör Kalan, “Kıymetli Hayırseverimiz Mustafa Apaydın’ın desteği ile üniversitemiz kullanışlı bir Sağlık ve Rehabilitasyon Sağlık Merkezine kavuşuyor. Kısa sürede tamamlayarak hizmete açacağımız Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezinde personellerimiz ile öğrencilerimiz konforlu ve modern sağlık hizmetinden ücretsiz bir şekilde faydalanabilecekler. Bu değerli hizmeti bizleri kırmayarak üniversitemize kazandıran Sayın Mustafa Apaydın’a çok teşekkür ederim.” diye konuştu. En kısa sürede binayı tamamlayarak ALKÜ’ye teslim etmeyi hedeflediklerini ifade eden Hayırsever Mustafa Apaydın ise Rektör Kalan’a ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER