Alanya'da ödüllü yarışma için son gün 31 Aralık

Alanya Belediyesi’nin farkındalık amacı ile düzenlediği “Ödüllü Sıfır Atık Mutfakta Başlar Yarışması” için son haftaya girildi. Alanya Belediye Meclis Üyesi Didem Dim Özaltın katılmak için son fırsatı tüm vatandaşların değerlendirmesi gerektiğini söyledi ve herkesi yarışmaya davet etti.

Alanya'da ödüllü yarışma için son gün 31 Aralık

Vatandaşların sıfır atık projesindeki rolü ve önemi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Alanya Belediyesi ve Zortaş Geri Dönüşüm tarafından düzenlenen “Sıfır Atık Mutfakta Başlar” yarışmasında son haftaya girildi. Yarışmaya gösterilen yoğun ilgi ve pek çok vatandaşın isteği üzerine ödüllü yarışmanın son katılım tarihi uzatılmıştı. 31 Aralık’a kadar alınacak başvuruların neticesinde kazanan isimler belirlenerek ödüllendirilecek.

MECLİS ÜYESİ DİDEM DİM ÖZALTIN’DAN DAVET

Alanya Belediye Meclis Üyesi Didem Dim Özaltın da yarışmaya vatandaşları davet etti. Son haftasına girilen yarışmanın toplum ve çevre sağlığı açısından büyük önem arz ettiğini belirten Didem Dim Özaltın, “Herkesi Sıfır Atık Mutfakta Başlar Yarışması’na davet ediyorum. Sıfır atık ile dönüştür, geleceğini değiştir.” dedi.

BİR TELEFON İLE ATIKLAR EVİNİZDEN ALINIYOR

Ödüllü Sıfır Atık Yarışması’na 444 82 07 numaralı telefon ile Alanya Belediyesi Çözüm Masası’nı arayarak başvuru yapılabiliyor. Yapılan başvuru sonrası ekipler evinize gelerek biriktirmiş olduğunuz atıkları kapınızdan alıyor ve vatandaşlar yarışamaya katılım sağlamış oluyor.

YARIŞMANIN KAZANANINI JÜRİ BELİRLEYECEK

 1 ay boyunca sürecek olan Sıfır Atık Mutfakta Başlar Yarışması’nın kazananını ise jüri üyeleri belirleyecek. 11 Ocak 2023 tarihinde Kültür Merkezi’nde düzenlenecek ödül töreniyle dereceye girenler ödüllerini alacak. Jüri atık miktarlarını ağırlık birimi olarak değerlendirecek.

222 KİŞİYE ÖDÜL

Yarışma sürecinin tamamlanmasıyla birlikte komisyonca belirlenen en çok atık teslim eden yarışmacılardan sıralamaya giren ilk 22 kişiye elektronik küçük ev aletleri, ilk 200 kişiye ise temizlik seti hediyeleri (200 kişiye mutfak ve çamaşır malzeme seti) verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER