Alanya, Uluslararası Belgrad Turizm Fuarı’nda

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen 43. Uluslararası Belgrad Turizm Fuarı’na Türkiye’den yoğun katılım var. Fuarda yerini alan Alanya’yı ALTAV ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu temsil ediyor.

Alanya, Uluslararası Belgrad Turizm Fuarı’nda

Uluslararası Belgrad Turizm Fuarı 43. kez kapılarını açtı. 24-27 Mart tarihleri arasında devam edecek olan turizm fuarında, bu bölgenin en büyük tur operatörleri olan BigBlue, Fibula ve Kontiki Travel, Türkiye’den gelen turizmcilerle birlikte Türkiye tanıtımı yapıyor. Alanya da Türkiye standı içerisindeki yerini aldı. Fuarda Alanya’yı ALTAV ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu temsil ediyor.

ALANYA’YA GELEN SIRP TURİST ARTACAK

Fuardan izlenimlerini ve görüşmelerini aktaran Dahaoğlu “Barcino Tour CEO’su Vladimir Bogicevic ve Türkiye Temsilcisi Fatih Günay ile yaptığımız görüşmede, Alanya-Gazipaşa havalimanı için 6 bin yolcu planladıklarını belirtti. Haziran ayından itibaren Air Serbia ile haftada 4 sefer uçmayı planlayan Barcino Tour, ekim sonuna kadar devam edecek. Kendileriyle sezonu değerlendirip daha önceki yıllarda olduğu gibi fenomen sanatçıları şehrimize getirip, tanıtım yapmak için görüşmelerde bulunduk. Hatırlarsınız ki 4 sene önce ALTAV, Sırp Santçı Anna Kokiç ile Alanya’da klip çektirmişti. Sırbistan’ın nüfusu 7 milyon civarında ve 2021 yılı Ocak-Ekim döneminde, Sırbistan’dan Türkiye’ye gelen Sırp vatandaşlarının sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 78,46 oranında artışla 203 bin 41 oldu” dedi.

BÜYÜKELÇİ AKSOY’DAN BAŞKAN YÜCEL’E DAVET

Türkiye Cumhuriyeti Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, Alanya standını ziyaret ederek, Alanya’yı çok sevdiğini ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birçok kez Alanya’yı ziyaret ettiğini söyledi. Aksoy, 300 bin nüfuslu Novi Sad şehri ile kardeş şehir görüşmelerini başlattığını, fakat pandeminin girmesi nedeni ile ara verdiklerini, ilk fırsatta konuyla ilgili nihai görüşmelerini yapacağını belirterek, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i bu nedenle şehre davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER