Alanya’da Kore yemekleri pişirip terapiye katıldılar

Alanya’ya Kore’den gelen misafirler Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu öğrencileri ve velileriyle Kore yemekleri pişirip ardından dans terapisine katıldı.

Alanya’da Kore yemekleri pişirip terapiye katıldılar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hayata geçirilen köy yaşam merkezlerinden biri de Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu oldu. ‘Köyler hayatın kalbi olacak’ sloganı ile yola çıkan Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu’nda yetişkinler ve çocuklara birçok eğitimler veriliyor. İlkokulun bu hafta Kore'den gelen misafirleri vardı. Okuldaki dünya mutfağı dersine konuk olan Lee Su-Yeon, Kore yemekleri pişirdi. Yeon, Kore'nin geleneksel yemeği olan kimchi yi velilerle birlikte hazırlayarak onlara tattırdı. Yemek dersinin ardından dans terapisti olan Kim Minji, Kargıcak Plajı’nda birçok katılımcı ile birlikte dans terapisi düzenlendi. 
VÜCUDU SAĞLIKLI KULLANMA ANLATILDI
Fizyoterapist olan Kim Ji-Seok ise, veliler ve öğrencilerin katıldığı seminerde vücudu sağlıklı kullanma ve vücut sağlığı için neler yapabileceğini anlattı. Seok, seminerin ardından katılımcıların sorularını cevapladı. Programlara katılan veliler köy yaşam merkezi olan Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu'nun düzenlediği etkinliklerin çok verimli geçtiğini ve kendilerine  birçok kazanım sağladığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER