Alanya’da Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri unutulmadı

Alanya Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Alanya Şubesi’nin ilçe genelindeki ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri devam ediyor.

Alanya’da Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri unutulmadı

Alanya Müftülüğü’ne bağlı din görevlileri Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlar için seferber oluyor. Yardım faaliyetleri kapsamında Mahmutlar Mahallesi Adem Ünal Camii İmam-Hatibi Turan Hancı rehberliğinde Türkiye Diyanet Vakfı Alanya Şubesi ve hayırseverlerin destekleriyle hazırlanan içerisinde un, yağ, şeker, tuz, bulgur, pirinç, salça, makarna, mercimek, çorba, nohut, fasulye gibi temel ihtiyaç gıdalarının olduğu yardım paketleri Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan'ın da katılımıyla önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. 

“ONLARIN GÖNÜLLERİNDE YER ALMAYA ÇALIŞALIM”
Mahmutlar Mahallesi Adem Ünal Camiindeki yardım çalışmalarına katılan ve kısa bir konuşma yapan Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan şu ifadelere yer verdi:
“Ramazan, bütün varlığıyla bereket rahmettir, kulluk ve taattir. Müminlerin birbirlerinin kardeşlik hukukunu en güzel ifa ettikleri bereketli bir aydır. Yardımlaşmaktır, kardeşliktir. Biz de o açıdan Müftülük olarak din görevlisi hocalarımız olmak üzere birçok faaliyetlerde fakirin ve fukaranın yanında yer almaya gayret ediyoruz. Burada Adem Ünal Camii'nde Turan Hancı hocamızın yapmış olduğu çalışma sonucunda hayır sahiplerinin destekleriyle Ramazan kolilerini hazırladı ve inşallah bu sunumdan sonra da fakir ve fukaraya ulaştırılacaktır. Biz Ramazan’da soframızda gönül huzuruyla iftarımızı açarken kardeşlerimizin de bu anlamda mahrum olmamalarını o iftar sofralarında onların da o nimetlere ulaşma noktasında gayret etmemiz bizim ibadetimize, huzur almamıza sebep olacaktır. Gelin bu Ramazan’da ebedi hayatta azığımızı taşıyacak fakirlerin yanında olalım onların sofralarında, onların gönüllerinde yer almaya çalışalım. Bu çalışmada emeği geçen Turan hocamıza, hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak hayırlarını kabul eylesin inşallah. Cenab-ı Hak bu günlerimizi daha hayırlı günlere ulaştırsın, bereketli günlere ulaştırsın. Ramazan'ın sevincini yaşamayı, bayramın sevincini yaşamayı, ülkemizde daima huzur ve güvenliğin sevincini yaşamayı rabbim cümlemize nasip eylesin.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER