ALKÜ’nün sergisi ziyarete açıldı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin (ALKÜ) düzenlediği ‘Temel Sanat Eğitimi Sergisi’ Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) ziyarete açıldı.

ALKÜ’nün sergisi ziyarete açıldı

ALKÜ Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meslek Yüksekokulu (MYO) Tasarım Bölümü İç Mekân Tasarımı Programı birinci sınıf öğrencilerinin 2021-2022 Öğretim Dönemi Temel Sanat Eğitimi dersi kapsamında hazırladığı eserler AKM’de  sergilenmeye başlandı. Öğretim Görevlisi Serdar Aslan’ın sorumluluğundaki Temel Sanat Eğitimi dersi kapsamında birinci sınıf örgün ve ikinci öğretim öğrencilerinin inovatif yöntemlerle hazırlanmış oldukları öğrenci sergisine, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, ALKÜ ALTSO MYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Muhammed Kemal Korkmaz, Gazipaşa Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürü Kemal Tufan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sanatçıları Dr. Arif Bayrakta, Mustafa Cihangir ile sanatsever ve öğrenciler katıldı.
KUŞ TÜRLERİNİN GÖRSELLERİ DE SERGİLENDİ 
Sergide, ders kapsamında sanatsal uygulama ve tasarıların temelini oluşturan nokta, çizgi, renk, kolaj, asamblaj, metamorfoz ve enstalasyon gibi teknikler tasarım kuramları ile birlikte uygulanan eserler ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı. Ayrıca sulu boya, kalem boya, pastel boya, guaş-akrilik-yağlı boya gibi farklı boyama yöntemleri ile oluşan sonuçlar serginin en dikkat çekici örneklerini oluşturdu. Öte yandan sergide ALKÜ, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü ve Serik Belediyesi iş birliği ile ALKÜ’nün koordinatörlüğünde Boğazkent Uygulamalı Çevre Eğitimi ve Kuş halkalama İstasyonu’nda gerçekleştirilen çalışmalarda tespit edilen kuş türlerinin görselleri sanatsal olarak farklı tekniklerle yorumlanarak sergilendi. Öğrencilerin tercih ettikleri kitaplardan belirlenen paragrafların mekânsal ve üç boyutlu asamblaj uygulamaları sergide öne çıkan başka eserler oldu. AKM Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen sergi, 6 Kasım 2022 tarihine kadar ziyaret edilebilecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER