ALTSO Başkanı Eray Erdem'den Ankara çıkarması

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Eray Erdem, Meclis Başkanı Mehmet Kural ve Yönetim Kurulu Üyeleri yeni haftaya Ankara’da başladı. ALTSO Heyeti’nin Ankara’daki ilk durağı Anıtkabir oldu. ALTSO heyeti, Anıtkabir’in ardından ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu ziyaret etti.

ALTSO Başkanı Eray Erdem'den Ankara çıkarması

5 Kasım günü başlayan ve 12 Kasım günü sona eren organ seçimlerini kazanan ALTSO Başkanı Eray Erdem ve yeni yönetimi gerçekleştirdiği Ankara programında ilk ziyaretini Anıtkabir’e yaptı.  Bu ziyaret ALTSO tarihinde de bir ilk oldu.  Burada Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrini ziyaret ederek eşsiz lideri ebedi istirahatgâhında dualarla ve saygıyla anan ALTSO heyeti, bir diğer Milli Kahraman İsmet İnönü’nün kabrini de ziyaret etmeyi unutmadı. 
Başkan Erdem ve ALTSO heyeti ziyarette Anıtkabir Müzesi’ni de ziyaret etti. Bu ziyaret ALTSO tarihinde de bir ilk oldu. Mazbatasını alır almaz ilk ziyaretini Anıtkabir’e yapan Erdem duygularını sosyal medya hesabından da şöyle paylaştı; “Görevi devraldıktan sonra ilk Ankara ziyaretimizi Cumhuriyetimizin Kurucusu eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhına yaptık. Meclis Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin yer aldığı ziyarette Ata’mıza dua ettik ve manevi huzurunda kendisine ve vatanı uğruna canlarımı feda eden aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimiz için saygı duruşunda bulunduk. Anıtkabir ziyaretimizde bir diğer milli kahramanımız İsmet İnönü Paşamızı da kabri başında dualarla ve saygıyla yad ettik.  Anıtkabir Müzesi’ni de büyük bir gurur ve onurla dolaştık”
İLK RANDEVU BAKAN ÇAVUŞOĞLU İLE
ALTSO heyeti, Anıtkabir’in ardından ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu ziyaret etti.  Ziyarette Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal da yer aldı. Dışişleri Bakanlığı’nda gerçekleşen ziyaret yaklaşık 1 saat sürdü. Ziyaretin ardından ise Bakan Çavuşoğlu ALTSO heyetine öğlen yemeği verdi.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan ve Yönetimini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Çavuşoğlu, “Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Eray Erdem’i ve yeni yönetimini tebrik ediyoruz. El birliği içinde güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Hem Eray Başkan’a hem de Meclis Başkanımız Mehmet Kural ile yönetim kurulu üyelerimizin çok dinamik, tecrübeli ve değerli arkadaşlar olduğunu görüyorum. Geçmişte olduğu gibi bizlere ihtiyacı oldukları her zaman yanlarında olacağız” diye konuştu.
ERDEM: SAYIN BAKANIMIZIN DESTEĞİ BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİ
ALTSO Başkanı Eray Erdem de yaptığı açıklamada, “Anıtkabir’den sonra Ankara’daki ilk ziyaretimizi Alanya’mızın ve ülkemizin büyük bir değeri olan Sayın Bakanımız ile başladık. Çok sayıda programına rağmen bizlerle çok kıymetli zamanlarını paylaştılar. Alanya’mızdaki son gelişmeleri ve planlarımızı kendisine aktardık. Her konuda vereceği desteğin bizler için önemine değindik. Sağ olsunlar geçmişte olduğu gibi bundan sonra da desteğini bizlerden esirgemeyeceğini ifade ederek bizleri sevindirdi. Biz de Alanya’mız yararına olacak her çalışmada kendisinin kapısını çalacağımızı beyan ettik. Sayın Milletvekilimiz Tuba Vural Çokal da ziyaretimizde hazır bulundu. Kendisine de teşekkür ediyoruz’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER