ALTSO da depremin ardından harekete geçti

ALTSO Başkanı Eray Erdem ve Yönetim Kurulu üyeleri, ilçedeki tüm kurum, kuruluş ve vatandaşlar gibi deprem felaketinin ardından bir an olsun boş durmayarak depremzedelerin yardımına koşmaya devam ediyor. Erdem ve yönetim kurulu üyeleri ile beraber çok sayıda yardım çalışmasına imza attı.

ALTSO da depremin ardından harekete geçti

Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ilde etkili olan 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) da harekete geçti. İlk andan beri bölgeye gıda, ısıtıcı, battaniye, ilaç ve diğer ihtiyaç malzemelerinin olduğu çok sayıda TIR gönderen Başkan Erdem,  barınma probleminin çözümüne katkı yapmak için her birinde 2 ailenin kalabileceği konteynırlar ve bunların kurulumu amacıyla da iş makineleri ve operatörler göndermeye devam etti.
“ELİMİZDEN NE GELİRSE YAPACAĞIZ”
Erdem, Alanya’nın bir bütün olarak örnek çalışmalara imza attığını, başta Kaymakam Fatih Ürkmezer ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel olmak üzere çok ciddi organizasyonlar yapıldığını belirterek, “Biz Kaymakamlığımız ve Alanya Belediyemizin çalışmalarında yer alıyoruz ama bireysel olarak da üzerimize düşeni yapmaya devam ediyoruz. Çünkü şu anda tüm halkımızın aynı duygularla elinden geleni yaptığını biliyoruz. Biz de elimizden ne gelirse yapacağız. Tüm kalbimizle ve imkanlarımızla depremzedelerin emrindeyiz” dedi.


OTOBÜSLERLE TAHLİYE ÇALIŞMALARINA DA KATILDI
Erdem ayrıca deprem bölgesine otobüsler göndererek, depremzedelerin bölgeden tahliye edilmesi konusunda da çalışmalarına devam ediyor. Erdem’in deprem bölgesinden getirttiği 2 otobüs depremzede dün Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Depremzedeleri acil serviste karşılayan Başkan Erdem, taburcu olan depremzedeleri de AFAD aracılığı ile kalacakları otellere yönlendirdi. 

AFAD ÇALIŞMALARINA DA DESTEK VERİYOR

Bir yandan oda olarak, bir yandan da yönetim kurulu üyelerinin desteğiyle bireysel yardımlar organize eden Erdem, AFAD koordinasyonunda Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen yardım çalışmalarına da katıldı. ALTSO Yönetim Kurulu’nu da olağanüstü toplayan Başkan Erdem, otel ve apart otel sektörünü temsil eden komite üyeleri ile de bir araya gelerek otellerin depremzedelerin barınması için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu başkanlığında yapılan çalışmalara da destek verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER