Depremzede çift 8 yıllık özlemlerine Alanya'da kavuştu

Alanya'ya gelen depremzede Melike - Halil Yıkar çifti 8 yıllık özlemle bekledikleri çocuklarına Alanya'da kavuştular. Sağlıklı olarak dünyaya gelen bebeğe Lina ismini verdiler. Çifti ziyaret eden Başkan Yücel, "Lina, hepimize umut ve sevinç oldu" dedi.

Depremzede çift 8 yıllık özlemlerine Alanya'da kavuştu

Deprem dolayısıyla Hatay'dan Alanya'ya gelen kadın, sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirdi.  Genç çift, Alanya Anadolu Hastanesi'nde dünyaya gelen bebeğe Lina ismini verdiler.
Depremin üzüntüsünün ardından bebek sevinci yaşayan aileyi Alanya Belediyesi Başkanı Adem Murat Yücel, ziyaret ederek tebrik etti. Başkan Yücel, "Hatay’dan şehrimize gelen depremzede ailemizi, 8 yıldır özlemle bekledikleri bebeklerinin doğum sevincini yaşarken yalnız bırakmadık. Bu zorlu günlerde böylesine güzel bir haberle yüzlerimizi gülümseten anne Melike Hanım ve ailesini kutluyor, Lina bebeğe sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir ömür diliyorum." dedi.  Alanya'da daha önce de depremzede üç kadın, doğum yapmış bebeklere Mucize Esila, Masal ve Nevagül isimleri konulmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER