Yaman, ‘3 dönem kuralı’ gereği aday olmayacak

Alanya Matbaacılar Derneği (ALMATDER) Başkanı Musa Yaman, 3 dönem kuralı gereği yeni dönem için tekrar başkan adayı olmayacağını açıkladı. Yeni göreve gelecek olan arkadaşlara başarılar dileyip her zaman yanlarında olacağını belirten Yaman, 3 dönemdir yapılan hizmetleri anlattı.

Yaman, ‘3 dönem kuralı’ gereği aday olmayacak

Üç dönemdir Alanya Matbaacılar Derneği (ALMATDER) Başkanlığı yapan Musa Yaman’ın görev süreci 23 Mart 2023’te sona erecek. Üç dönem kuralını prensip edinen Yaman, yeni dönem için tekrar başkan adayı olmayacağını açıkladı. Yaman, “Hayatta her zaman ‘üç dönem’ düsturunu kendime şiar edinen birisi olarak, önümüzdeki dönem için artık bayrağı devretmenin zamanının geldiğini düşünerek tekrar aday olmayacağımı belirtmek isterim. Yeni göreve gelecek arkadaşlarımıza edindiğimiz tecrübelerimizle her zaman yanlarında olduğumuz belirterek isterim. Tüm meslektaşlarıma, görev süremiz boyunca bizden desteğini esirgemeyen kurum ve kuruluşların değerli yöneticilerine, Alanya halkına bir kez daha teşekkür ederim.” dedi.
“MESLEKTAŞLARIN YANINDA OLDUK”
“Hizmet bayrağını devraldığımız günden bu yana elimizden geldiğince ve imkanlarımız yettiğince yanınızda olmaya çaba sarf ettik. Dertleriniz ile dertlenmeye, sevinciniz ile mutlu olmak için uğraştık” diyen Yaman, şöyle konuştu: Bu süre zarfında Güzin Velittin Bekiroğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Matbaacılık, Gazetecilik ve Grafik Tasarım bölümlerinin açılmasına öncülük ettik. Açılan bu bölümlerde öğretim gören öğrencilerimizi işyerlerimizde istihdam ederek çırak sorununu bir nebze çözmeye çalıştık. Okulumuza matbaa makinası kazandırdık. Öğretmen ve idarecileriyle koordineli çalışıp öğrencilerimize konferanslar verdik.
“ÇAVUŞOĞLU’NA TEŞEKKÜR EDERİM”
Alanyamızın onuru, ülkemizin gururu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ağabeyime ‘Bunun üniversitesini de isteriz’ diyerek talepte bulunduk. Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne ‘Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’ni, eski adı Alanya HEP Üniversitesi olan Alanya Üniversitesi’ne de ‘Sanat ve Tasarım Fakültelerini’ kazandırdık. Böylece iki üniversitemizde de grafik tasarım bölümlerinin açılmasına öncülük ettik. Bu fakültelerin kurulum olurunu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bizzat imzalatan Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na Alanyamız adına teşekkür etmeyi bir borç bilirim. 
“ANTALYA’YA BİR DEFA GİTMEK YETERLİ”
Meslektaşlarım her yıl Antalya Vergi Dairesi Müdürlüğü'ne yılın son haftası yeni yılın maliye defterlerini mühürletme ve tasdiklettirmeye, yılın ilk haftası önceki yılın maliye defterini kapattırmaya ve ardından da Ocak ayının 15-20. günleri arası yeni anlaşma imzalamaya, ay sonunda da yetki belgelerini almak için olmak üzere 4 kez gitmek zorunda kalıyorlardı. Yapmış olduğumuz girişimler sonucu Antalya'ya bir defa giderek, yeni anlaşmalarımızı imzalayıp ‘Yetki Belgelerimizi’ alıp gelir olduk.
“BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR DÜSTURU”
Ayrıca ‘Birlikten Kuvvet Doğar’ düsturunu perçinlemek için meslektaşlarımızla kahvaltılar düzenledik. Sektörün ve çağın yeniliklerinden haberdar olmak, müşterilerimize sektörün en yeni ürünlerini, en iyi şekilde sunabilmek adına fuarlara ücretsiz otobüsler kaldırdık. Yine fuar süresince otellerde ücretsiz konaklamalarını sağladık. Bu seyahatlerde güzel ilişkiler kurduk. Bizlerle birlikte olan bütün meslektaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.
‘İş sağlığı, iş güvenliğinde dikkat edilmesi gereken hususlar’, ‘Maliyet Hesabı nasıl yapılır’ gibi belli başlı konularda meslektaşlarımız için eğitim seminerleri düzenledik. Fiyat istikrarını sağlamak için fiyat listeleri oluşturduk. Matbaacılar Federasyonunda Alanyamızı onurla ve gururla temsil ettik.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER