Engelsiz Yaşam Fuarı’na Alanya damgası

İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen '12. Engelsiz Yaşam Fuarı' 3. gününde on binlerce vatandaşı ağırladı. Alanya Belediyesi’nin fuarda kurduğu stant ilgi odağı oldu.

Engelsiz Yaşam Fuarı’na Alanya damgası

Alanya Belediyesi’nin stant açarak katıldığı '12. Engelsiz Yaşam Fuarı' 3. gününde yoğun bir katılım ile sürdü. Birçok firmanın ve belediyenin stant açtığı fuara Alanya Belediyesi adeta damga vurdu. Gelen katılımcılar tarafından Alanya Belediyesi’nin stantı bir an olsun boş kalmazken,  ziyaretçiler '3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel olarak Alanya’dan getirilen ikramların tadına baktı.

YÖRESEL LEZZETLERE VATANDAŞLARDAN TAM NOT

Festival kapsamında Alanya Belediyesi standında engelli vatandaşlar için yapılan çalışmaların tanıtımının yanı sıra, Alanya’nın yöresel lezzetleri ve tropikal meyveler de vatandaşlara ikram edildi. Vatandaşlar yöresel ürünler ve tropikal meyvelere büyük ilgi gösterirken, ikramlara tam not verdi. Engelli bireyler için düzenlenen ve 5 aileye Alanya tatilinin hediye edileceği çekilişe de yine yoğun bir katılım oldu.

DOĞAN: “YENİLİKLERİ GÖRME VE KENDİMİZİ ANLATMA FIRSATI YAKALADIK”

Kapanış günü öncesi fuarı değerlendiren Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Doğan, “Beklediğimizin çok üzerinde muhteşem bir fuar oluyor. Ağırlıkla İstanbul belediyelerinin katıldığı fuara bölgemizden katılan tek belediye biz olduk. Bu durum bizi ekstra motive etti. İstanbul ve çevre illerden gelen vatandaşlar da yaptığımız çalışmalara büyük ilgi gösterdi. Bizler de fuar alanında pek çok çalışma ve yeni teknolojiyi görme imkanı bulduk. Bu yıl 4. kez katıldığımız fuarın her geçen gün büyümesi ve gelişmesi bizleri de mutlu ediyor. Alanya Belediyesi olarak tüm engelli vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha vurguluyor, tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER