banner15

İngiliz vekillerden Alanya ile ticaret sinyali

İngiltere’den Alanya’ya gelerek çeşitli temaslarda bulunan İngiliz parlamenterler ilçe ile sadece turizmde değil, ticarette de iş birliğine hazır olduklarını dile getirdi. Milletvekilleri, “Ürünleriniz çok hızlı ve rahat İngiltere’ye gidebilir. Tüm Britanya’da insanlar doğal, taze ve lezzetli yiyecek ve meyveye erişebilir ve tadının keyfini çıkarabilir” dedi.

İngiliz vekillerden Alanya ile ticaret sinyali

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in davetiyle Alanya’ya gelen İngiliz parlamenterler Yasmin Qureshi, Dr. Afzal Khan ülkelerine dönmeden önce Alanya hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Alanya’ya hayran olduklarını, Manchester ile Alanya arasında turizm, ticaret ve eğitim alanlarında iş birliğine gidecek olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden konuk milletvekilleri, çalışmalara bir an önce başlamak için sabırsızlandıklarını dile getirdi. 
“BURADA MÜTHİŞ BİR POTANSİYEL VAR”
Aynı zamanda İngiltere’de Gölge Adalet Bakanı olan Milletvekili Dr. Afzal Khan, Alanya’nın dünyanın en güzel yeri olduğunu söyledi. Khan, “Öyle bir yer düşünün ki yılın 360 günü güneş görüyor. Manchester’den gelen biri olarak bizim için ne anlam ifade ettiğini söyleyeyim. Biz yağmurumuzla meşhuruz. Bu kadar çok güneş ve tüm bu gördüğüm doğal güzellikler buradaki insanların yüreğinin de bu kadar sıcak olmasını sağlıyor. Aynı şekilde bu sıcak hava ve doğal güzellikler sizin kalbinizi ısıttığı gibi. Aynı şekilde buranın mutfağı muhteşem. Tadına baktığımız her tür sebze, meyve ve yiyecekler çok lezzetli. Mutfağınız, güneşiniz, doğanız, insanlarınız her şey burada müthiş bir potansiyel var. Evet burası Rus, Alman turistler için önemli bir destinasyon ama bundan sonra bir sonraki pazarınız mutlaka Britanya olacaktır. Bunun için biz elimizden gelen ne varsa sizinle birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bundan emin olabilirsiniz. Tabi bu çalışmalarımız sadece turizm anlamında olmayacak. Bu sahip olduğunuz muhteşem lezzetli sebzelerinizi, meyvelerinizi bizler satın almayı çok isteriz. Umarım bu ticari ilişkileri de geliştirebiliriz. Bunun yanında burada gördüğüm bir diğer önemli alan da eğitim. Manchester’da çok önemli ve güçlü eğitim kurumlarımız ve üniversitelerimiz var. Buradaki üniversitenizle bu iş birliğini kurup geliştirmek ve öğrenci değişimi için gerekli çabayı göstereceğiz. İlişkilerimizi güçlendirmeyi sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.
“TİCARİ OLARAK İNGİLTERE İLE İLİŞKİLER GELİŞTİREBİLİRİZ”
İngiltere’de ilk kadın ve Müslüman milletvekili olan  Yasmin Qureshi de, “Bolton halkını temsilen 12 yıldır parlamentoda  milletvekiliyim. Alanya’da olmaktan ne kadar büyük bir memnuniyet duyduğumu belirtmeme müsaade edin lütfen. İnsanlar Alanya’nın Türkiye’de turizmin başladığı ilk yer olduğunu hatırlamalı. Burası Türkiye’de devam eden modern turizmin anası-babası, yani doğduğu yer. Muhteşem sahiller, muhteşem coğrafya ve doğal güzellikler, olağanüstü lezzetli meyve ve sebzeler. Öyle taze ve lezzetli ki aradaki farkı anlayabiliyorsun. Biz artık şundan eminiz ki Alanya ile Bolton, Londra, Manchester ve tüm İngiltere arasında mutlaka daha iyi ilişkiler kurmalı ve geliştirmeliyiz. Buradaki birçok ülkeden insanların geldiğini biliyoruz ama biz bizim ülkemizden daha çok insanın buraya gelmesini istiyoruz. Burada paranızın karşılığını başka herhangi bir yerden alacağınızdan daha fazlasını alacaksınız. Çünkü buradan mutlaka muhteşem deneyimler edineceksiniz. Burada insanlar inanılmaz dostça ve cana yakın. Çok sıcakkanlı ve misafirperver. Sadece turizm alanında değil, ticari olarak İngiltere ile ilişkiler geliştirebiliriz. Sizin ürünleriniz çok hızlı ve rahat İngiltere’ye gidebilir ve tüm Britanya’da insanlar doğal, taze ve lezzetli yiyecek ve meyveye erişebilir ve tadının keyfini çıkarabilir. Ayrıca bizde Bolton Üniversitesi, Manchester Üniversitesi, Southern Üniversitesi, Dil üniversiteleri gibi birçok üniversite var. Ticaretin yanında eğitim alanında iş birliğini geliştirmek isteriz. Tüm bunları, döndüğümüzde İngiltere’nin güzel insanları ile paylaşacağız ve onlara burayı mutlaka tavsiye edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER