Mahmutlar AVM’nin 20 yıllığına kiralanması kabul edildi

Alanya Belediye Meclisi'nde Mahmutlar'daki AVM inşaatının 20 yıllığına kiralanması konusu Alanya Belediye Meclisi toplantısında kabul edildi.

Mahmutlar AVM’nin 20 yıllığına kiralanması kabul edildi

Alanya Belediyesi tarafından iki kez ihaleye çıkarılan ve katılımcılar tarafından 10 yıllık kira süresi az bulunan Mahmutlar AVM’de kira süresi 15 yıla çıkarılmıştı. Ancak 15 yılı da az bulan katılımcıların talebi üzerine dün yapılan Alanya Belediye Meclisi'nde Mahmutlar'daki AVM inşaatının 20 yıllığına kiralanması konusu Alanya Belediye Meclisi toplantısında kabul edildi.

YILLIK EN AZ 7.5 MİLYON EURO GELİR ELDE EDİLECEK
Mahmutlar’da bulunan AVM’nin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi. 30 Haziran 2022 Perşembe günü Alanya Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Mahmutlar AVM 15 yıllığına kiraya verilecekti. Daha önceki ihale şartnamesi ise 10 yıllık olarak ilan edilmişti. Mahmutlar’da yıllarca sürüncemede kalan dönemin Belediye Başkanı Ali Çelik ve aralarında meclis üyeleri, memurlar ve iş insanları bulunan 14 kişinin cezaevine girdiği AVM ihalesine birçok güçlü firma katılmıştı. Bitirildiği ve hizmete girdiği takdirde Mahmutlar AVM’den yıllık en az 7.5 milyon Euro gelir elde edileceği tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER