Şükrü Cimrin TÜROFED’in TGA adayları arasına girdi

Türkiye konaklama sektörünün çatı örgütü TÜROFED altı bölgedeki üye dernekleri, TGA’nın Yönetim Kurulu için adaylarını açıkladı. Listeye Alanya’dan da turizmci Şükrü Cimrin girdi.

Şükrü Cimrin TÜROFED’in TGA adayları arasına girdi

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) yönetim kurulu seçimleri 25 Aralık 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek. Seçim yaklaşırken adaylar da belli olmaya başladı. Yaklaşık 3 bin üyesi ve 6 bölgedeki 17 üye derneği ile Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) üye dernekleri de TGA’nın Yönetim Kurulu için adaylarını kamuoyu ile paylaştı.
“ÇOK CİDDİ ÇALIŞMA YAPTIK”
Konu hakkında bir açıklama yapan TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, “Türkiye turizminin gelişmesi ve tanıtımı için TGA’nın rolü çok büyük. Pandemi dönemi ve Rusya-Ukrayna çatışmasına rağmen TGA çok ciddi bir çalışma yaparak Türkiye turizminin zarar görmesine engel oldu. Bu zorlu dönemde TGA’da görev yapan tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. TÜROFED olarak biz de TGA’ya inanarak büyük destek verdik. TGA içinde TÜROFED üyelerinin Türkiye turizmini daha da yukarılara taşımak için çaba harcayacak olması büyük bir onur kaynağı” dedi.
“ADAYLARI BELİRLEMEYE MÜDAHİL OLMUYORUZ”
TGA adaylarını üye derneklerin belirlediği hatırlatan Sururi Çorabatır, “TÜROFED olarak TGA adaylarını belirlemeye müdahil olmuyoruz. Aksine, üye derneklerimizin adaylarına destek vererek federasyonumuz içinde de demokratik bir süreç izliyoruz. Bunu bölgelerdeki seçim yarışında da göstereceğiz. TGA seçimlerinin demokratik ve centilmence geçmesini istiyoruz. Hiçbirimiz birbirimize rakip değiliz. Ortak hedefimiz Türkiye turizmini daha yukarı taşımaktır. TGA yönetimine kim girerse girsin verilen görevi en iyi şekilde yerine getireceğine inancımız tamdır. TGA seçimlerinin ülkemiz ve turizm sektörü için hayırlı olmasını diliyor, seçilenlere de başarılar diliyorum” diye konuştu. (Kaynak Turizmgüncel.com)
TÜROFED’in üye derneklerinin adayları şu isimlerden oluştu:

TÜROFED’in üye derneklerinin adayları şu isimlerden oluştu:

Akdeniz Bölgesi

Kaan Kavaloğlu (AKTOB Başkanı)
Ahmet Özden (AKTOB Üyesi)
Şükrü Cimrin (ALTİD Yönetim Kurulu Üyesi)
Ege Bölgesi
Tacettin Özden (KODER Başkanı)
Murat Tugay (GETOB Başkan Yardımcısı)
Marmara Bölgesi
Çetin Ceylan (GÜMTOB Başkan Yardımcısı)
İç Anadolu Bölgesi
Gülper Gündüz Yassı (KAPTİD Üyesi)
Semih Zazaoğlu (ATİD Başkan Yardımcısı)
Karadeniz Bölgesi
Halit Ergül (BAKTOD Başkanı)
Güneydoğu Anadolu Bölgesi
Özgür Çözgener (GATOD Yönetim Kurulu Üyesi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER