Alanya'daki 500 TOKİ konutunun kura tarihi belli oldu

Mahmutlar'a yapılan 250 TOKİ konutunun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Alanya’ya müjdesini verdiği 500 TOKİ konutunun kura tarihi belli oldu.

Alanya'daki 500 TOKİ konutunun kura tarihi belli oldu

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini hayata geçiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alanya’ya müjdelediği 500 konutun kura tarihi belli oldu. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi "İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi"nde ilk kuralar Alanya’daki 500 konut için 20 Ocak 2023 Cuma günü saat 10.00’da Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde çekilecek. TOKİ resmi sitesinde konu ile ilgili açıklamada, Antalya’da kura çekimlerinin başladığına yer verildi.
"ALANYA İÇİN VARGÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ"
 Yeni Türkiye Yüzyılı’na yakışan eser ve hizmetleri Alanya’ya kazandırmak için durmadan çalışacaklarını ifade eden AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde eser ve hizmet anlamında ülkemizi hep bir üst lige taşımak için çalıştık. Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut hamlesi olan "İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi"nde başta Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere, Milletvekillerimizin ve AK Parti Alanya İlçe Teşkilatımızın, Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut hamlesi’nden Alanya’mızın da faydalanabilmesi için girişimleri olmuştur. Bu girişimler sonucu Alanya’mıza 250 konutlu TOKİ’nin ardından 500 konutlu yeni bir TOKİ’nin daha bölgemize kazandırılmasının haklı gururunu yaşıyoruz.
20 Ocak 2023 Cuma günü saat 10.00’da Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde çekilecek kura ile 500 konutun hak sahipleri belirlenecek. Şimdiden tüm hak sahiplerine hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Alanya’mızın Türkiye Yüzyılı’nda hak ettiği hizmeti alabilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Bu önemli projenin bölgemize kazandırılmasında Başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a ve milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER