Alanya’da 6’lı Masa 7’nci kez toplandı

Millet İttifakı’nın Alanya’daki 7’ncı toplantısına ev sahipliği yapan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, ortak mutabakat metninde yer alan bazı maddelerle ilgili açıklamada bulundu. Karadağ, “Her genç ilk aldığı araba için ÖTV, ilk aldığı telefon için de KDV ödemeyecek. Tarımda gübre ve tohum maliyetinin yüzde 50’si destek olarak verilecek” dedi.

Alanya’da 6’lı Masa 7’nci kez toplandı

Millet İttifakı Alanya İlçe Başkanları toplantısının yedincisi  CHP İlçe Başkanlığı’nda düzenlendi. Toplantıya CHP İlçe Başkanı Coşkun KaradağİYİ Parti İlçe Başkanı Şefik Bahçe, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin SarıcaDemokrat Parti İlçe Başkanı Hilmi LökGelecek Partisi İlçe Başkanı Mevlüt Çakan ve DEVA Partisi İlçe Başkanı Umut Özkan katıldılar. Toplantıya CHP Antalya Milletvekili Adayı Murat Özçelik de katıldılar. 
“KADINLARIN AİLE DESTEKLERİ SİGORTASI’NA KAYDI YAPILACAK”
Toplantı ile ilgili açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, 6’lı Masa’nın en büyük amaçlarından birinin güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş olacağını söyledi. Karadağ, “Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçerken 2 bin 340 sayfalık ortak mutabakat metnimiz var. CHP ve 6’lı Masa olarak Aile Destekleri Sigortası’na çok önem veriyoruz. Bu sigortanın en büyük özelliği hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğinin devlet tarafından garanti altına alınması. Bunun devlet tarafından garanti alınmasındaki en önemli unsur ise kadınlara yönelik sigorta desteği olacak. Özellikle herhangi bir sigortası olmayan özellikle kadınlarımızın mutlaka Aile Destekleri Sigortası’na kaydının yapılması ve aynı zamanda sadece onların hesabına sigorta bedelinin yatırılması ile ekonomik olarak güçlendirilmesini sağlamak ana başlıklar olacak” dedi.
“TARIMDA ELEKTRİK İNDİRİMLİ OLARAK VERİLECEK
Ortak mutabakat metninde yer alan en önemli maddelerden birinin okuyan ve çiftçilik yaparak geçinen tüm gençlerin desteklenmesi olduğunu açıklayan Karadağ, “Her gencimiz ilk araba aldığında ÖTV ödemeyecek. Aynı zamanda gençlerimizin almış olduğu ilk telefonlarda KDV alınmayacak. Ortak mutabakat metninde yer alan en önemli maddelerden biri tarımda çalışan gençlere sigorta destekleri verilmesi. Tarımda gübre ve tohum maliyetinin yüzde 50’si destek olarak verilecek. Tarımda kullanılacak elektrik indirimli olarak verilecek. En önemli unsurlardan birisi de Ziraat Bankası’nın artık çiftçinin bankası olması için çalışma yapılacak. Aynı zamanda üniversite okumuş olan gençlerin bu zamana kadar olan KYK borçlarının silinecek” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER