Mehmet Şahin’den ilk proje lansmanı

Alanya Belediye Başkan adayı Mehmet Şahin ilk projesini Çözüm Ofisi’nde ‘ÖNCE SAĞLIK ÇÜNKÜ ÖNCE İNSAN’’ sloganıyla 14 Mart Tıp Bayramın’da açıkladı

Mehmet Şahin’den ilk proje lansmanı

Aile Sağlık Merkezleri Projesinin tanıtıldığı toplantıda Mehmet Şahin, halkın takdiriyle Yerel Yönetimler’e geçtiğinde özellikle merkez mahallelere uzak bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın daha hızlı ve daha kolay sağlık hizmeti alabilmesi için yapabileceği sağlık hizmetlerini basın mensupları aracılığıyla kamuoyu ile paylaştı. Katılan basın mensuplarına projenin sinevizyonla görsel ve ayrıntılı olarak anlatıldığı lansmanda:
Kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın bu proje ile sağlık hizmetlerine daha kolay erişebileceğini söyleyen Şahin, "Aile sağlık merkezlerimiz sayesinde merkeze uzak mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız, sağlık hizmetleri için şehir merkezlerine gitmek zorunda kalmayacaklar. Acil sağlık hizmeti almak zorunda kalabilecekleri durumlarda bu  merkezlerimiz yanlarında olacak ve bu sayede  merkezde bulunan sağlık kuruluşlarının yoğunluğunu azaltarak yükünün hafiflemesine de katkı sağlayacaktır." dedi.


Ayrıca Şahin, proje kapsamında merkeze uzak kırsal mahallelerde görevlendirilecek olan acil yardım ambulanslarının önemine vurgu yaparak, bu kapsamda hizmet verecek 7/24 tam teşekküllü ambulanslar ile geçtiğimiz yıllarda yaylalarda  görevlendirdiğimiz ambulanslar gibi bölge halkının sağlık sorunlarına daha hızlı ve daha kolay bir şekilde çözüm bulmalarına  imkan sağlayacak’’dedi
‘’Doktorlarımız şehir merkezine uzak yaşayan vatandaşların rutin muayenelerini yapacak ve sağlık sorunlarına erken teşhis koyarak bu sayede sağlık sorunlarının teşhis ve tedavilerine hızlı bir şekilde başlamasını sağlayacaktır. 
Şahin, vatandaşlarımızın Aile Sağlık Merkezleri’nde bulunan acil ilk yardım müdahale ekibiyle, gerekli tıbbi malzemeler ve cihazlara sağlık ekipmanlarına kolay ve hızlı bir şekilde erişebileceklerini belirterek, projenin, merkeze uzak mahallelerimizde yaşayan insanların sağlık sorunlarını çözmekle birlikte, toplum sağlığına katkı sağlayarak refah seviyesini de yükseltecektir.’’dedi.
Bu özel günde Alanya Anadolu Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Tevfik Hacıhamdioğlu’ da  katılarak bu projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Konuşmasına şu sözlerle devam eden Hacıhamdioğlu, ‘’Meslek hayatının başlarında buna benzer projelerde görev aldığını, bu proje ile de öncelikle halk sağlığı için koruyucu hekimlik  ve uygulanan birinci basamak tedavi hizmeti ile uygulanan sağlık hizmetleri vatandaşlarımızın ayağına gitmiş olacak ve bu sayede de hem hastanelerin hemde vatandaşlarımızın yükünün azaltılmasına destek olunacaktır.” dedi.   


Lansman toplantısına katılan Karakocalı Muhtarı (Gökbel Muhtarı )Şerafettin Yiğit ise ‘’Mehmet Şahin’in geçtiğimiz yıllarda verdiği söz üzerine aldığı ambulanslar sayesinde erken müdahele ile çok sayıda vatandaşımızın hayatının kurtulduğunu, bu hizmetten faydalanan vatandaşlarımızın kendilerine  sağlanan imkan için müteşekkir olduklarını’’ söyleyerek bu projenin de hayata geçtiği günleri görmeyi sabırsızlıkla beklediklerini söyledi. 
Basın mensuplarının ilgiyle karşıladığı lansmanda konuşan Şahin;
‘’Geçmişte hayata geçirdiğimiz projeler gelecekte yapacaklarımızın referansıdır. Öncelikle büyük fedakarlıklarla çalışan  tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum. ‘’Önce sağlık çünkü önce insan’’ sloganıyla sağlıklı toplumun her şeyin önünde olduğu bilinciyle ilk projemizi bu önemli günde açıklayarak başlangıç yapmak istedik. Vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda hak ettikleri iyi hayatı yaşayabilmeleri için hayata geçirmek istediğimiz projeleri vakti geldiğinde açıklamaya  devam edeceğiz. Bizi bu özel günde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim,Alanyamızı hep birlikte daha aydınlık,daha sağlıklı ve daha umut dolu bir kente dönüştüreceğiz’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER