Alanyaspor'da Ersun Yanal dönemi başladı

Corendon Alanyaspor, teknik direktör Ersun Yanal ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı. İmza törenine teknik direktör Francesco Farioli de katıldı.

Alanyaspor'da Ersun Yanal dönemi başladı

Corendon Alanyaspor teknik direktör Ersun Yanal ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı. İmza törenine teknik direktör Francesco Farioli de katıldı. Tesislerimizde düzenlenen imza töreninde konuşan Başkanımız Hasan Çavuşoğlu, “Bugün burada bir imza töreni var, bir de veda töreni var. Bildiğiniz gibi dün akşam itibariyle geçen yıldan bu tarafa kulübümüzde çok büyük hizmetleri olan Francesco Farioli hoca ve ekibi ile karşılıklı olarak sözleşmeyi feshetmiş bulunmaktayız. Kendisine ve ekibine kulübümüze verdiği hizmetlerden dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. O bizim gönlümüzde, kalbimizde her zaman olacak. Her zaman burada bizim kardeşimiz gibidir Kendisine bundan sonraki yolunda başarılar diliyorum. İnşallah ilk çalıştığı takımına da maçına gelme sözü verdik. Desteğimiz de her zaman olacak kendisi de Kendisiyle çok güzel zamanlarımız geçti. Gerçekten de çok çalışkan ve ileriye dönük çok daha başarılar elde edeceğine inandığımız bir hocamız. Hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Diğer diğer taraftan da Ersun Yener Hocam yanımızda. Bugün itibariyle de Alanyaspor'umuzu Ersin Yanal hocam ve ekibi çalıştıracak. Her iki hocamız da burada yanımızda gördüğümüz gibi güzel bir atmosfer, güzel bir duygu Örnek olacak bir atmosfer. Ersin hocama da hayırlı uğurlu olsun diyorum. Hocam hoş geldin aramıza. İnşallah Adanaspor’umuzda da birlik beraberlik içerisinde iyi işler yapacağımıza inanıyoruz. Hayırlı olsun, tekrardan hoş geldiniz.” dedi.

Francesco Farioli, Yeni teknik direktör Ersun Yanal ile aynı masada olmanın kendisi için inanılmaz bir duygu olduğunu belirterek, “Benim için aslında burada olmak inanılmaz bir duygu. Çünkü aslında buradan ayrılırken bir parçamı da geride bırakıyor gibiyim. Tabii birkaç gündür kulübümüzle futbolun doğasında var vedalar. Biz bunu kulüple görüştük. En normal şekilde, en olağan şekilde nasıl yapabiliriz diye ortak bir noktaya vardık. Alanyaspor benim için önemli bir yer burada ilk Türkiye'ye geldiğimde göreve burada başlamıştım. Burası benim için farklı bir camia. Tabii burada olmak ayrı bir duygu. Sizlerin huzurunda Ersun Hocama da hoş geldiniz diyorum. Burada seremonide onunla birlikte olmak elbette benim için güzel bir duygu. Kendisiyle karşılıklı oynadığımız maçlarda güzel bir enerjimiz oldu. Hem insani açıdan hem futbola bakış açımızla alakalı gerçekten çok güzel enerji alışverişinde bulunmuştuk. Bir kez daha sizlerin huzurunda hocama hoş geldiniz diyorum. Yeni görevinde başarılar diliyorum. Bunun ötesinde kulüp başkanımız Hasan Çavuşoğlu'na teşekkür etmek istiyorum. Çünkü dediğim gibi Türkiye'ye ilk geldiğimde bana inandı ve güvendi. Buraya kapılarını açtı. Dediğim gibi bir parçamı burada bırakıyorum. Alanyaspor'un her zaman benim kalbimde farklı bir yeri olacak. Güzel şekilde hatırlayıp her zaman destekleyeceğim.” diye konuştu.


Ersun Yanal ise şunları söyledi: “Öncelikle ülkemizde meydana gelen doğal afetin 10 ilde yaptığı yıkım hepimizin yüreğini çok acıttı. Buradaki dayanışmamış, halk olarak birlikteliğimiz örnek oldu. Böyle bir felaketin yaraları sarılmak üzereyken böyle bir toplantı, Alanyaspor ile yaptığımız anlaşma olması gereken bir formaliteydi. Bugün burada çok mutlu bir tablo var. Öncelikle sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. Belki burada bir ilki yaşıyoruz. Sayın Farioli ve ben ile başkanımız aynı masada oturuyoruz. Futbolun özlediği güzel tablolardan birisi bu. Bu pozitif gelişimlerin ülke futboluna çok şey katacak katılımlar olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Alanyaspor’un Türk futboluna katkılarda bulunduğu gerçeğinden yola çıkacak olursak Sayın Farioli’nin de Türk futboluna gelip hepimizi heyecanlandırdığını söylemek istiyorum. Özellikle ben kendisinin bu yaşta, 32-33’lü yaşların başında böyle bir hayal gücü, böyle bir cesaretle futbolun başına geçip futbolu yönetmesi ve başarılı olması -ki bence çok başarılı bizde iz bırakması bizi çok mutlu etti. Onun gelecekte yapacağı çok şeylerin olduğuna inanıyorum. Umarım ülke futbolumuza da katkıda bulunur ve Alanyaspor’daki bu devri alırken onun bıraktığı olumlu izleri hepimizi çok heyecanlandırıyor. Bunun sorumluluğuyla hepimiz heyecanlı bir başlangıcı ve Alanyaspor’un gelmek istediği, yapmak istediği hedeflere de uygun bir davranış olarak görüyorum. Ben tekrar sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. Böyle bir tabloyu, böyle bir ortamı bize yarattı. Futbolun buna çok ihtiyacı vardı. Biz Alanyaspor yolculuğumuza Sayın Farioli’nin bıraktığı yerden devam edeceğiz. Başarılı olacağımızı ve güzel şeyler yapacağımızı düşünüyorum. Francesco Farioli’ye hem şu anda bitirmek üzere olduğu kursunda hem de bundan sonraki futbol yaşamında başarılı olacağına yürekten inandığımı düşünüyorum. Onu ciddi bir şekilde takip edeceğiz. Umarım tekrar birlikte oluruz, futbola pozitif katkılarda bulunur ve hepimizi mutlu eder.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER