Alanya’da Nevruz Bayramı kutlandı

Alanya’daki renkli geçen Nevruz Bayramı kutlamalarında konuşan Kaymakam Ürkmezer, “Türklüğün ve Türk kültürünün başkenti olmayı hak eden bir Alanya’da böyle güzelliklerde bir arada olmaktan gerçekten çok mutluyuz” dedi.

Alanya’da Nevruz Bayramı kutlandı

Tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da Nevruz Bayramı kutlandı. Kutlamalar kapsamında Atatürk Anıtı önünde başlayan korteje Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Alaettinoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan, kurum müdürleri, siyasi partiler, öğrenci, öğretmen ve vatandaşların katıldı. Mehter Marşı gösterilerinin yapıldığı kutlamalarda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdürü Faruk Ateş’in günün anlam ve önemini anlatan konuşma yapmasıyla devam etti. Ardından Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Alaettinoğlu konuşma yaparak vatandaşların ve katılanların Nevruz Bayramı’nı kutladı.

“BÖYLE GÜZELLİKLERDE BİR ARADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ”
Alaettinoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan Kaymakam Ürkmezer vatandaşlara hitap etti. Ürkmezer, “Öncelikle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor Nevruz Bayramı’nızı kutluyorum. 6 Şubat’la birlikte başlayan depremler sebebiyle biz millet ve devlet olarak büyük bir üzüntü içerişindeyiz. Ancak başta deprem bölgeleri olmak üzere bütün memleketimizde birlik ve beraberlik içerişinde inşallah bu kötü günlerinde üstesinden geleceğiz. Bizim birlik ve beraberliğe vesile olacak çok şeye ihtiyacımız var ve Nevruz Bayramı da bunlardan biri. Alanya’mızda nasıl ki her zaman bu birlik ve beraberliği gösterdiysek bu deprem zamanında da gösterdik. Türklüğün ve Türk kültürünün başkenti olmayı hak eden bir Alanya’da böyle güzelliklerde bir arada olmaktan gerçekten çok mutluyuz. İnşallah öğrencilerimiz de, öğretmenlerimiz de Alanya’mızda yaşayan çeşitli milletlerden insanlarımızla birlikte bizler de bu kötü günlerin daha da hızlı bir şekilde atlatılması için birlik ve beraberliğin sağlanmasında bir adım olması temennisiyle burada olan herkesin ve bütün Alanya’mızın Nevruz Bayramı’nı kutluyor hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi. Ardından kutlamalar öğrencilerin şiir okuması Nevruz Bayramı’nın sembollerinden olan ateş yakımı, ateşten atlama, demir dövülmesi ile devam etti. Kutlamalarda Ürkmezer ve Alaettinoğlu tarafından İran ve Kazakistan Dernekleri stantlarını ziyaret edilerek vatandaşların Nevruz bayramlarını kutladılar. Ardından Ürkmezer ve Alaettinoğlu tarafından vatandaşlara nohutlu pilav ikram edildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER