Alanya’da Ramazan’ı karşılama ve dua programına yoğun ilgi

Alanya Müftülüğü tarafından “Ramazan-ı Şerifi Karşılama Programı” ve “Her Gün 1 Esma ve 1 Dua” etkinliğinin finali gerçekleştirildi. Programda Allah’ın 99 ismini ezberleyenlere hediye takdim edildi.

Alanya’da Ramazan’ı karşılama ve dua programına yoğun ilgi

Kur’an Kursu Öğreticisi Ayşe Gınbıroğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Hayriye Hanım Kur’an Kursu Öğrencisi Merve Ay tarafından İstiklal Marşı seslendirildi. Ardından Din Hizmetleri Uzmanı Medine Karacabay tarafından kısa bir selamlama konuşması yapıldı. Programın açış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan ise katılımcıların Ramazan ayını tebrik etti ve programın düzenlenmesine maddi manevi destekte bulunan herkese teşekkür etti.  Program kapsamında Gazipaşa Müftülüğü Uzman Vaizi Ayşe Koç tarafından “Ramazan Ayının Anlam ve Önemi” konulu konferans gerçekleştirildi. 
Kur’an Kursu öğreticileri tarafından ilahi ve kasidelerin de seslendirildiği programda Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde depremler nedeniyle vefat eden vatandaşlarımız için okunan hatmi şeriflerin de duası yapıldı.  Program Alanya Müftülüğü tarafından toplumu Cenab-ı Allah’ın 99 ismiyle buluşturmak ve ezberlenmesine vesile olmak amacıyla düzenlemiş olduğu “Her Gün 1 Esma ve 1 Dua” etkinliği kapsamında Cenab-ı Allah’ın 99 ismini ezberleyenlere hediye takdimiyle sona erdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER