Başkan Uyar: “Fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz”

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD), her yıl Türkiye’nin 81 ili ve yüzlerce bölgesinde, farklı noktalarda tertiplediği, Mekke’nin Fethi programını bu yıl da büyük bir coşkuyla salonlarda kutlanacak. Alanya’da da “Dijital Çağda, Mekke’nin Fethinden Ailenin Fethine” temalı düzenlenecek program; 31 Aralık 2022 Cumartesi akşamı saat 20.00 de Alanya Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Başkan Uyar: “Fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz”

Fethin 1393. yılında, “Aynı ruh ve mananın izinde” Mekke’nin Fethi programında buluşuyoruz. Mekke’nin Fethi programıyla ilgili AGD Alanya İlçe Başkanı Sıddık Uyar tarafından yapılan yazılı açıklamada, yıllardır Mekke’nin Fethi programı düzenlendiği hatırlatılarak; “Mekke’nin Fethi’ni her yıl olduğu gibi aynı coşkuyla sesimizin ulaştığı tüm dünyadaki hanelerde kutlamak gayesindeyiz. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke, İslam ordularınca Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıl dönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmaktan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz” ifadeleri kullanıldı.

7’DEN 70’E HERKESİ FETİH ÇOŞKUSUNA DAVET EDİYORUZ.

Alanya’da 31 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.00 de Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz Fetih Buluşması’nın; yeni bir dünyanın kurulmasına ve 7 milyar insanlık âleminin saadetine vesile olması inancıyla programımıza 7’den 70’e herkesi davet ediyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER