Mustafa Sünbül ve partililer Osmaniye’de çocukların yüzünü güldürdü

MHP İlçe Başkanı Mustafa Sünbül ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde etkili olan büyük depremin ardından Osmaniye’ye giderek depremzede çocuklara oyuncak, kitap ve kırtasiye yardımında bulundu.

Mustafa Sünbül ve partililer Osmaniye’de çocukların yüzünü güldürdü

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından halen yaralar sarılmaya devam ediliyor. Depremin ardından başta Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi olmak üzere tüm kuruluşlar harekete geçmiş, düzenlenen kampanyalarla afet bölgesine art arda yardımlar ulaştırılmıştı. Deprem bölgesinden tahliye edilen vatandaşlara da kapılarını açan Alanya’da hala afetzedelere yapılan yardımlar hız kesmeden sürüyor. 
 


“BİR LOKMA EKMEĞİMİZİ, SUYUMUZU PAYLAŞACAĞIZ”
Öte yandan, deprem nedeniyle daha önce eğitim öğretime ara verilen okulların açılması ile birlikte MHP İlçe Teşkilatı da harekete geçti. MHP İlçe Başkanı Mustafa Sünbül ve yönetimi depremin vurduğu illerdeki depremzede çocuklara oyuncak, kitap ve kırtasiye malzemeleri ulaştırmak üzere yola koyuldu. Sünbül ve partililerin ilk durağı Osmaniye oldu. Sünbül beraberindekiler ve MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf Çomu ile kente AFAD tarafından kurulan çadırlarda kalan çocukları ziyaret ederek Alanya’dan hayırseverler ve partililer tarafından toplanan yardım malzemelerini dağıttı. İlçe Başkanı Sünbül, “Millet olarak gerekirse bir lokma ekmeğimizi, bir yudum suyumuzu paylaşacağız. Gül yüzlerinizdeki tebessümü, masum bakışlarınızdaki umudu büyütecek yine sizler için ayağa kalkacağız. Söz olsun” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER